flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Роз'яснення щодо повернення коштів, помилково сплачених на рахунок, визначений для сплати судового збору, без подальшого звернення до суду і, відповідно, відсутності підстав для ухвалення судового рішення з повернення судового збору

Спрощено порядок повернення помилково сплаченого судового збору для фізичних та юридичних осіб

 

Раніше фізичним та юридичним особам для того, щоб повернути помилково сплачений судовий збір в національній валюті, необхідно було спочатку звернутися до суду, на рахунок якого був сплачений такий судовий збір, із заявою про видачу відповідного подання і лише після його отримання в суді – самостійно звертатися до головного управління Казначейства для отримання коштів.

З початку 2022 року ця процедура значно спростилася: фізичній або юридичній особам достатньо лише звернутися до суду із заявою, а суд вже сформує подання і  направить його до головного управління Казначейства.

Ці нововведення пов’язані із змінами, які були внесені наказом Міністерства фінансів України від 08.12.2021 року №647 до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

Втім, збільшилися і вимоги до заяви, яка подається до суду, зокрема, обов’язково треба вказувати: найменування та місцезнаходження банку, в якому відкрито рахунок отримувача коштів; IBAN, на який повертаються кошти в національній валюті; номер карткового рахунка отримувача коштів (за наявності). Разом із заявою про повернення коштів з бюджету платником подається до суду оригінал або копія документа на переказ, або паперова копія електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

Для судів же на цьому зміни, в процедурі повернення помилково сплаченого судового збору, не закінчилися: форма подання викладена в новій редакції і подається воно судом в електронному вигляді через систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство». Втім  до 31.03.2022 року діє перехідний період, а тому можлива подача судом подання до головного управління Казначейства в паперовому вигляді, але вже за новою формою.

Зразок заяви про повернення помилково сплаченого судового збору на рахунок Ірпінського міського суду Київської області для юридичних осіб: /userfiles/media/new_folder_for_uploads/sud1013/Zrazok%20zayavu%20uriduchni%20osobu.docx

Зразок заяви про повернення помилково сплаченого судового збору на рахунок Ірпінського міського суду Київської області для фізичних осіб:/userfiles/media/new_folder_for_uploads/sud1013/Zrazok%20zayavu%20fizuchni%20osobu.docx

Також, додаткову інформацію можна дізнатися за номером: (04597) -60-430 або звернутися за адресою: м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7, каб. 12  (1 поверх).