flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Бюро правової допомоги - це державні установи, що об'єднують всеукраїнську професійну мережу юристів, готових надавати правову допомогу, захищати ваші законні права та інтереси.

Бюро є відділами місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у системі надання безоплатної правової допомоги в Україні.

Які послуги можна отримати у Бюро?

- Безоплатна первинна правова допомога.

Клієнти бюро можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає:

- Безоплатна вторинна правова допомога.

Безоплатна вторинна правова допомога як вид державної гарантії включає захист від обвинувачення та представництво у суді соціально вразливих категорій людей, перелік яких визначено у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», а також - складення процесуальних документів. Захист прав та представництво інтересів у судах здійснюють адвокати.

- Доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції

Якщо вам потрібна інформаційна довідка щодо перевірки майнових прав, оперативна інформація про стан розгляду свого запиту до державного органу, відомості із різноманітних реєстрів, які ведуться Міністерством юстиції тощо - фахівці бюро допоможуть усім, хто до них звернеться, скористатися відповідними електронними сервісами Мін'юсту он-лайн. Для цього в бюро є комп'ютери, під'єднані до мережі Інтернет.

- Допомога у проведенні правопросвітницьких заходів

Правопросвітницька діяльність бюро полягає у регулярному проведенні інформаційних заходів з правових питань, які хвилюють людей та є актуальними для їхніх громад.

Вони можуть відбуватись як за ініціативи фахівців бюро, так і на звернення органів місцевого самоврядування чи органів самоорганізації населення (наприклад, будинкових, вуличних, сільських чи ін. комітетів), громадських формувань, навчальних, соціальних чи культурних закладів, військових частин, інших установ чи організацій. Якщо у вас чи вашої громади є потреба в отриманні правових роз'яснень - фахівці бюро допоможуть вам організувати та провести відповідні інформаційні заходи на території вашої громади.

Правова допомога адвоката у судових справах надається лише тим категоріям осіб, які мають на це право відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» і надали доку­менти, що підтверджують це право. Насампе­ред, це представники соціально вразливих груп населення: малозабезпечені, пенсіонери, інваліди, малолітні та неповнолітні, ветерани війни та учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, біженці, недієздатні особи та особи з обмеженою дієздатністю.

Разом з тим за правовою інформацією, консультаціями та отриманням доступу до електронних сервісів Мін'юсту до бюро право­вої допомоги може звернутися кожен.

Безоплатна правова допомога не надається з питань комерційної та підприємницької діяльності, а також юридичним особам.

Працівники бюро не мають права вимагати чи отримувати кошти за свої послуги від клієнтів.

Робота бюро правової допомоги оплачується державою, а також може фінансуватися коштом місцевих бюджетів через розробку та впровадження місцевих програм надання безоплатної правової допомоги.