flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація громадянам щодо застави

       Застава вноситься в національній грошовій одиниці на депозитний рахунок Територіального управління ДСА України в Київській області, відкритий в Державній казначейській службі України в установленому порядку.

       Застава може бути внесена:

підозрюваним, обвинуваченим або іншою особою, яка діє від його імені;

заставодавцем-іншою фізичною чи юридичною особою, яка вносить кошти від свого імені.

       Внесення коштів на депозитний рахунок здійснюється на підставі платіжного документа особи чи заставодавця.

       Підтвердження внесення коштів на депозитний рахунок Територіального управління є виписка органу Казначейства про наявність коштів на рахунку. Територіальне управління здійснює підтвердження внесених коштів тільки за даними, вказаними у виписці органу Казначейства. У зв’язку з чим, особам чи заставодавцям при внесені коштів в банківських установах у платіжному документі або квитанції обов’язково у призначенні платежу необхідно зазначати: дату ухвали (рішення, вироку) суду, номер справи, ПІБ особи за кого вноситься застава, дата і рік народження.

       Для отримання підтвердження внесення коштів на депозитний рахунок, особа чи заставодавець подає до Територіальне управління такі документи:

Для повернення коштів, внесених по справі як застава або депозит, особа чи заставодавець подає до Територіального управління ДСА України в Київській області

(м. Київ, вул. Жилянська, 58-Б) наступні документи:

 

- заява особи чи заставодавця, в якій обов’язково зазначаються реквізити банківського рахунка, на який зараховуватимуться кошти, що підлягають поверненню (додаток 2);

- засвідчена судом копія ухвали (рішення, вироку) суду, в якому міститься рішення про повернення застави, депозиту;

- копія паспорту та ідентифікаційного коду особи чи заставодавця, засвідчені особистим підписом;

- довідка банку з повними реквізитами банківського рахунку особи чи заставодавця, якій належить повернути кошти відповідно до ухвали (рішення, вироку) суду, на який зараховуватимуться кошти, що підлягають поверненню (при можливості).

       Територіальне управління ДСА України в Київській області розглядає вказані документи та протягом п’яти робочих днів з дня їх надходження, за умови зарахування коштів на депозитний рахунок, готує та подає до органу Казначейства платіжне доручення про повернення коштів.

 

ЗРАЗКИ ЗАЯВ