flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Компетенція та нормативно-правові засади діяльності

 Компетенція та нормативно-правові засади діяльності

 
Ірпінський міський суд Київської області суд є місцевим загальним судом та складається з суддів місцевого суду, з числа яких призначається голова та заступник голови суду.
Ірпінський міський суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності.
Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи та справи про адміністративні правопорушення.           
Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних прав або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Завданнями кримінального судочинства є охорона прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, які беруть в ньому участь, а також швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб кожен, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нормативно-правові засади діяльності Ірпінського міського суду Київської області
1.      Конституція України від  28 червня 1996 року, з наступними змінами.
2.      Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 07 липня 2010 року, з наступними змінами.
3.      Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12 лютого 2015 року.
4.      Закон України «Про доступ до судових рішень» від 22 грудня 2005 року, з наступними змінами.
5.      Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року, з наступними змінами.
6.      Закон України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року, з наступними змінами.
7.      Указ Президента України «Питання мережі місцевих загальних та апеляційних судів20 травня 2011 року № 591/2011
8.      Закон України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, з наступними змінами.
9.      Постанова Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року №1258 «Про затвердження Порядку оплати витрат з  інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів», з наступними змінами.
10. Інструкція з діловодства в місцевому загальному суді, затверджена Наказом Державної судової адміністрації України № 173 від 17.12.2013, з наступними змінами.
11. Інструкції про порядок передання до архіву місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівних установ та архівних відділів, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 15.12.2011 р. №168  , з наступними змінами.
12. Інструкція з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах  масової  інформації, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348, з наступними змінами.
13. Перелік судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 11 лютого 2010 року №22.
14.Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджений  постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 № 740, з наступними змінами.
15. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене рішенням Ради суддів України від 02 квітня 2015 року № 25.
16. Правила поведінки працівника суду, затверджені рішенням Ради суддів України від  6 лютого  2009  року № 3.